środa, 16 grudnia 2015

Kurs Pierwszej Pomocy z obsługą defibrylatora AED


Zgodnie z najnowszymi Wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z października 2015 roku szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z przeszkoleniem z obsługi defibrylatora AED powinny stawać się coraz powszechniejsze. Każde szkolenie, prowadzone przez wykwalifikowany i doświadczony personel, zwiększa świadomość i umiejętności kursantów. A jeśli chodzi o ratowanie życia, kiedy dosłownie decydują sekundy, umiejętności te są na wagę złota.

 
Szkolenia z pierwsze pomocy są konieczne, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy przyda nam się wiedza zdobyta na kursie. Teraz, kiedy coraz więcej urządzeń typu AED jest dostępnych publicznie (lotniska, dworce, hipermarkety, kina itp.), konieczność ich użycia przez laików staje się wyższa.


Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy powinny odbywać się przynajmniej raz w roku, najlepiej gdyby miały miejsce co pół roku (oczywiście mówimy o szkoleniach uwzględniających obsługę defibrylatora AED). Dlaczego? Ponieważ zapominamy, ale nie tylko to. Im częściej coś robimy, tym mniej się tego boimy. A problemy z użyciem AED, w sensie strach przed użyciem AED, towarzyszy większości z nas. Podczas szkoleń każdy kursant powinien mieć możliwość obsługi defibrylatora AED oraz prowadzenia masażu serca z użyciem fantoma.
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza