czwartek, 7 stycznia 2016

Profesjonalny gabinet stomatologiczny z defibrylatorem AED


Gabinety stomatologiczne coraz częściej rozważają  poszerzenie wyposażenia swoich gabinetów o defibrylator AED.

Po pierwsze, ze względu na wzrastającą świadomość społeczeństwa o korzyściach wynikających z wykorzystania AED. A co za tym idzie o konsekwencjach braku AED.  O tym, że społeczeństwo polskie ma coraz większe problemy z układem krążenia już pisaliśmy. Defibrylatory AED ratują życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Jeśli jednak nie zadziałamy wystarczająco szybko (4 minuty) życia zawałowca nie uratujemy. Zatem bliskość defibrylatora AED może ochronić ludzkie życie.

Po drugie, gabinet stomatologiczny z defibrylatorem AED oznacza wyższy standard opieki nad pacjentem. Jest to sygnał, że dentysta dba nie tylko o zdrowy uśmiech pacjenta. W dobie dużej konkurencji na rynku opieki stomatologicznej, to cenny atut dla placówki. Zresztą obecność w placówce stomatologicznej defibrylatora AED może okazać się zbawienne nie tylko dla pacjentów gabinetu, również personel placówki może mieć okazję z niego skorzystać.
Po trzecie, coraz więcej państw wymaga, aby defibrylatory AED były umieszczane w gabinetach dentystycznych, w których pacjenci poddawani są znieczuleniu ogólnemu lub głębokiej sedacji.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza