poniedziałek, 11 stycznia 2016

Eksploatacja Automatycznego Defibrylatora AEDPoczątek Nowego Roku to dogodny czas na dokonanie oceny stanu posiadanych Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych (AED), zarówno przez przedsiębiorstwa, przychodnie, urzędy, jak i przez prywatnych użytkowników.

Ze względu na to, że nie potrafimy określić czasu, kiedy nasze AED będzie wykorzystane, należy utrzymywać je stale w stanie gotowości do pracy.  W tym celu od czasu do czasu trzeba spoglądać na panel główny urządzenia, czy diody nie informują o konieczności wymiany baterii, elektrod czy innych problemach defibrylatora. Należy sprawdzić żywotność elektrod, jeśli upływa termin ich przydatności trzeba zaopatrzyć się w nowe elektrody. Bywa, że elektrody nawet po upływie terminu  żywotności nadal są sprawne, jednak należy unikać sytuacji posiadania w zestawie AED przeterminowanych elektrod. Po terminie klej na elektrodach wysycha i gdy będzie trzeba użyć AED, defibrylator  najzwyczajniej nie zadziała poprawnie.

Defibrylator AED ma być zawsze w pogotowiu, zawsze ma być gotowy do użycia. AED jest co prawda automatyczny, czyli sam sprawdza swój stan, jednak baterii czy elektrod sam sobie nie wymieni.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza